czwartek, 15 sierpnia 2013

Chroniczny brak czasu

Może w końcu złapię kilka dni oddechu. Najbliższy tydzień w pracy zapowiada się odrobinę lżejszy. Żniwa zakończone, dokumentacja doświadczeń wysłana. Ale niebawem zacznie się zbiór kukurydzy i buraka cukrowego i jesienne siewy. Więc chwila oddechu będzie bardzo krótka.
Nie pisałam ponad miesiąc, w tym czasie przeczytałam kilkanaście książek, których nie będę już opisywać.
Napiszę kilka słów o książkach, które przeczytałam w ramach wyzwania Polacy nie gęsi...

Tytuł: Zmącony spokój Pani Labiryntu
Autor: Maciej Słomczyński (Joe Alex)
Lektor: Wiktor Zborowski
Wyzwanie: Polacy nie gęsi...

To druga książka tego autora, którą przeczytałam. Bohaterem jest Joe Alex - pisarz i detektyw amator. Joe udaje się wraz z archeolog Karoliną Beacon na wyspę Keros, aby odnaleźć świątynię bogini Ateny, Pani Labiryntu.
Na wyspie dochodzi do morderstwa. Joe Alex próbuje odnaleźć mordercę i zaprzeczyć opinii, że za morderstwem kryje się klątwa Pani Labiryntu.
Mam zamiar poznać inne książki tego autora.


Tytuł: Ryzykowny pomysł
Autor: Jacek Dąbała
Lektor: Adam Ferency
Wyzwanie: Polacy nie gęsi...

O tej pozycji wiele nie napiszę. Po prostu mi się nie podobała, nic dodać nic ująć.  Poprzednia książka tego autora, "Złodziej twarzy" przypadła mi do gustu i właśnie z takimi oczekiwaniami sięgnęłam po tą, ale niestety rozczarowałam się.
Pomyłkowy telefon, który odebrał Artur Brandt zainspirował go do rozpoczęcia dziwnego i niebezpiecznego śledztwa. Pomysł z cudownym serum powodującym, że kobieta staje się piękna, młoda i powabna, a do tego wszystkiego zamieszana w to mafia nie spodobał mi się.


Tytuł: Zawód: Wiedźma. Część 1.
Autor: Olga Gromyko
Wyzwanie: Polacy nie gęsi...

Wolha Redna (W. Redna) jest adeptką VIII roku Magii Praktycznej na Wyższej Szkole Magii, Wróżbiarstwa i Zielarstwa. Jest piękną, płomiennowłosą buntowniczką. Niespodziewanie zostaje wysłana do Dogewy, krainy zamieszkanej przez Wampiry i... potwora, który zabił już kilkunastu czarodziei. Wyprawę tą traktuje jako sposób na ciekawsze spędzenie czasu, a przy okazji ciekawy sposób na zdobycie materiałów do pracy semestralnej.
W Dogewie poznaje jej władcę, z którym spędza dużo czasu i szybko się zaprzyjaźnia. Na każdym kroku stara się łamać mity krążące na temat Wampirów, których wszyscy się boją.
Czy uda jej się rozwiązać zagadkę bezwzględnego potwora zabijającego niewinnych czarodziei i bezpiecznie wrócić do domu?
Bardzo zabawna książka.

Tytuł: Dewajtis
Autor: Maria Rodziewiczówna
Lektor: Leszek Teleszyński
Wyzwanie: Polacy nie gęsi...


Marek Czertwan w spadku po ojcu dostaje majątek, o którym marzył. Jednak nie może go objąć, gdyż ostatnia wola ojca każe mu zaopiekować się majątkiem, który czeka na swojego właściciela. Marek z bólem serca podejmuje się tego zadania, mając nadzieje, że kiedyś będzie mógł prowadzić własne życie w majątku po matce.
Niespodziewanie odnajduje się właścicielka, Jadwiga Ordonówna. Marek ma nadzieję, że wraz z jej powrotem kończy się jego zadanie. Czy tak właśnie będzie?
Cudowna książka, do której zapewne wrócę jeszcze nie raz.4 komentarze:

 1. Zdaje się, że akurat tego Alexa mam. Dobry do pociągu/autobusu.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zgadzam się, Dewajtis to cudowna książka i moja ukochana. I też po raz kolejny z rzędu zamierzam ja przeczytać . Jak chodziłam do liceum czytałam ją zawsze jak byłam chora. Polecam inne jej książki : Straszny dziadunio, Czahary, Pożary i zgliszcza.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na pewno zapoznam się z innymi książkami autorki. A Dewajtis mnie oczarował.

   Usuń