środa, 12 września 2012

Miłe chwile


Opowieści z Narnii - Lew czarownica i stara szafa
Clive Staples Lewis
Czyta: Jerzy Zelnik, Agnieszka Greinert
Wydawnictwo: Media Rodzina
Długość: 4 godz. 27 min.

Pierwsza część Opowieści z Narnii opowiada o czwórce rodzeństwa: Piotrze, Zuzannie, Edmundzie i Łucji Pevensie.
Rodzice wysyłają dzieci na wieś, aby zapewnić im bezpieczeństwo w niebezpiecznych czasach II WŚ.
Jedna z dziewczynek, Łucja, w starej szafie pełnej kożuchów i futer odnajduje przejście do baśniowej krainy. Spotyka tam fauna: pana Tumnusa, który opowiada jej, że Narnią rządzi okrutna Biała Czarownica Jadis, która sprawia, że w krainie tej zawsze panuje zima..
Do Narnii trafia czwórka rodzeństwa, jednak okazuje się, że Edward wpadł w sidła królowej i wystąpił przeciw reszcie rodzeństwa.
Dzieci na swojej drodze spotykają wiele mądrych i życzliwych stworzeń, które robią wszystko, często narażając swoje życie, aby doprowadzić do spotkania rodzeństwa z legendarnym Aslanem, prawowitym władcą Narnii. Okazuje się, że istnieje legenda, która mówi, że w Ker Paravel stoi cztery trony, które czekają aż zasiądą na nich prawowici królowie Narnii: synowie Adama i córki Ewy, którymi jest czwórka rodzeństwa Pevensie.
Aslan poświęca życie dla uratowania Edmunda, jednak, choć sytuacja wydaje się beznadziejna, a walka z Jadis i jej zwolennikami z góry przesądzona, nie wszystko jest stracone.

"Lew, czarownica i stara szafa" to piękna, wzruszająca i ciekawa książka. Na pewno sięgnę po kolejne części "Opowieści z Narnii".

 Książkę przeczytałam w ramach wyzwania Trójka E - Pik.

1 komentarz:

  1. Dziękuję za piękne ukończenie wyzwania :) Narnia jakoś mi nie podeszła tzn. film (część pierwsza) przypadł mi do gustu, ale kiedy potem zabrałam się za książkę, jako jedna z nielicznych mnie pokonała i odłożyłam ją nie przeczytaną. pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń