czwartek, 13 grudnia 2012

Kryminalnie

Tytuł: Kaznodzieja
Tom 2 Sagi Kryminalnej
Autor: Camilla Lackberg Camilla
Czas trwania: 11h 55m 34s
Czyta: Marcin Perchuć

Sześciolatek wymyka się rankiem z domu i podczas zabawy w Wąwozie Królewskim znajduje nagie ciało kobiety.
Policja odkrywa pod zwłokami szczątki dwóch innych kobiet. Śledztwo odkrywa, że 19-letnia kobieta przez kilka dni była torturowana, a na pozostałych szczątkach obrażenia okazują się bardzo podobne. Po zidentyfikowaniu wszystkich zwłok okazało się, że znalezione pod ciałem szkielety należą do młodych kobiet, które zaginęły 20 lat wcześniej.
Okazuje się, że zamordowana dziewczyna przyjechała do Fjallbacki w konkretnym celu, szukając jakiegokolwiek śladu swej zaginionej matki. Śledztwo doprowadza policjantów do skłóconej rodziny Hultów. Johaness Hult 20 lat wcześniej powiązany był ze sprawą zaginięcia dziewczyny. Jego brat zeznawał, że ofiarę widział w jego towarzystwie. Sprawa ta doprowadziła do samobójstwa podejrzanego.
Patrik Hedstrom, odwołany z urlopu stara się rozwiązać sprawę, zwłaszcza, że nagle ginie kolejna młoda kobieta. Czy uda mi się uratować dziewczynę i rozwiązać sprawę? Śledztwu nie pomagają członkowie rodziny Hultów, którzy choć skłóceni, przeciwko policji obierają wspólny front zmowy milczenia.

W drugiej części sagi śledzimy dalsze losy Patrika Hedstroma i Eriki Falk. Erika jest w ciąży, co uniemożliwia jej czynny udział w śledztwie. Kobieta źle reaguje na upały i niezapowiedziane odwiedziny rodziny i znajomych. A do tego wszystkiego wraca sprawa jej siostry i nie dającego zapomnieć o sobie szwagra.
"Kaznodzieja" wg mnie jest lepszy od "Księżniczki z lodu". Mam zamiar poznać kolejne części sagi.

Książkę przeczytałam w ramach wyzwania Trójka E - Pik


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz