piątek, 1 marca 2013

L. H. Zelman - Tożsamość anioła

Tytuł: Tożsamość anioła
Autor: L. H. Zelman
Wyzwanie: Czytam fantastykę (luty)
                  Polacy nie gęsi...
                  Pochłaniam strony, bo kocham tomy

Andrea to młoda, inteligentna kobieta studiująca w college'u. Przypadek sprawia, że pokój dzieli z Carmen, bogatą dziewczyną, która bardziej niż nauką interesuje się tym, aby pięknie i modnie wyglądać, chłopakami i imprezami. Z pozoru obie dziewczyny nic z sobą nie łączy, ale okazuje się, że znajdują wspólny język. Andrea stara się ulepszyć świat. Pracuje jako wolontariuszka w fundacji, pomaga także w domu starców. Bardzo dobrze się uczy, w czym rywalizuje z przystojnym i bogatym Kasparem, który niespodziewanie zaczyna okazywać jej ogromne zainteresowanie.
Wydaje się, że wszystko toczy się dobrze, kiedy Andreę zaczyna prześladować jakaś przerażająca istota.
Okazuje się, że Andrea nie jest człowiekiem, ale duszą anioła o imieniu Azathra uwięzioną w ludzkim ciele. Poza tym dowiaduje się, że Carmen i Andrea również nie są ludźmi, tylko demonami - potomkami Upadłych Aniołów i ludzi, których zadanie to ochrona Azathry przed Northangelem. Northangel to Upadły Anioł. który od setek lat kocha Azathrę. Jednak nie jest to zwykła , czysta miłość. Okazuje się, że Azathra spełnia bardzo ważną rolę i to od niej zależy czy Bóg ocali ludzi. O miłość Andrei walczy dwie istoty: okrutny i nieprzewidywalny Nathaniel i Kaspar, który świadomy jest tego, że jego miłość nie ma szans.

Książkę, która miała ponad 300 stron połknęłam w ciągu pół dnia. Początkowo irytowała mnie postawa i naiwność Andrei, która zaczynała się zmieniać z inteligentnej kobiety w imprezującego wampa. Ale po pewnym czasie dziewczyna zaczyna powoli układać sobie wszystko i akceptować swoje przeznaczenie.
Ciekawi mnie kolejna część trylogii pt. "Bezsenność anioła".

3 komentarze:

  1. Mam za sobą całą trylogię i muszę powiedzieć,że bardzo mi się podobała:)

    OdpowiedzUsuń