piątek, 1 marca 2013

C. R. Zafon - Cień wiatru

Tytuł: Cień wiatru
Autor: Carlos Ruiz Zafon
Lektor: Żołądkowicz Wojciech
Czas nagrania: 18 godz.52 min 
Wyzwanie: Book - Trotter (luty)
                 Pochłaniam strony, bo kocham tomy

Ojciec, antykwariusz i księgarz, pokazuje dziesięcioletniemu synowi, Danielowi Sempere cudowne miejsce zwane Cmentarzem Zapomnianych Książek. Zafascynowany chłopiec może wybrać sobie jedną z książek. Trafia na książkę nieznanego autora, Juliana Caraxa pt. "Cień wiatru". Daniel zaczyna czytać swoją książkę i zafascynowany nią postanawia dowiedzieć się czegoś więcej o autorze i poznać inne jego książki. Jednak, ku swojemu wielkiemu zdziwieniu i rozczarowaniu dowiaduje się, że o autorze słyszało bardzo mało osób, jego książki rozeszły się w bardzo małych nakładach, a obecnie są nie do zdobycia. Co więcej, okazuje się, że pewien mężczyzna przez lata robi wszystko, żeby odnaleźć wszystkie książki Caraxa i pali je.
Daniel przez kolejne lata poszukuje informacji o życiu i twórczości Juliana Caraxa, w czym pomagają mu jego przyjaciele. Mężczyzna przeżywa również miłosne uniesienia: nieszczęśliwą i nieodwzajemnioną miłość do starszej o 10 lat kobiecie, a następnie zakochuje się w siostrze swojego przyjaciela.
Poszukiwania przynoszą bardzo zaskakujące fakty dotyczące autora i coraz częściej okazują się niebezpieczne dla Daniela, jego bliskich i przyjaciół.

Książkę słuchało mi się dość dobrze, choć muszę przyznać, że były momenty kiedy nie mogłam się skupić i gubiłam się w postaciach i ich losach. Może właśnie dlatego nie spodobała mi się aż tak bardzo, a miejscami wręcz zaczęła mnie nudzić. Nie mniej jednak, nie był to stracony czas, o nie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz