niedziela, 30 czerwca 2013

Atlas chmur

Autor: David Michell
Tytuł: Atlas chmur
Lektor: Marek Walczak , Wojciech Żołądkowicz , Joanna Koroniewska , Leszek Filipowicz , Anna Dereszowska , Jerzy Zelnik
Wyzwanie: Czytam fantastykę


"Atlas chmur" składa się z kilku opowieści rozgrywających się w różnych czasach i miejscach. Opowieści te jednak w pewien sposób łączą się ze sobą.
Mamy więc dziennik pokładowy pisany przez wyczekującego końca podróży przez Pacyfik pasażera, który opisuje życie załogi i pasażerów, opowieść skazanej na śmierć usługującej w restauracji, która przeżyła uniesienie czy opowieść o pewnym etapie w życiu buntującego się kompozytora.
Opowieści bardzo wciągają, ja łapałam się na tym, że zastanawiałam się w jaki sposób jedna będzie się łączyć z kolejną. Do gustu najbardziej przypadła mi opowieść o Sonmi-451, która była genetycznie zaprojektowanym klonem skazanym na śmierć. Natomiast najbardziej męczyła mnie pierwsza i ostatnia opowieść o rejsie przez Ocean Spokojny.
Mimo, że nie uważam książki tej za arcydzieło, którym ją okrzyknięto, nie żałuję, że ją przeczytałam. Większość z zawartych w niej opowieści zauroczyła mnie i ciężko było mi się od nich oderwać.

W 2012 r. powstał film na podstawie książki. Jeszcze nie udało mi się go obejrzeć, ale wpisałam go na listę filmów od poznania w najbliższym czasie.

3 komentarze:

 1. Książki nie czytałam. Widziałam natomiast film. Całkiem nie zły :)
  Recenzja dodana do wyzwania,
  pozdrawiam serdecznie :)
  Miłośniczka Książek

  OdpowiedzUsuń
 2. A ja ciekawa jestem ksiażki, bo widziałam film. :) Gdzieś czytałam, że najlepiej obejrzeć go kilka razy, ale jakoś czasu nie znalazłam jeszcze na to.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja zastanawiam się nad obejrzeniem filmu, zwłaszcza, w październiku ma być na canal+.

   Usuń