wtorek, 19 czerwca 2012

 Rodzaj: audioksiążka
Wersja językowa: polska
Nagranie: Wydawnictwo Omega
Rok nagrania: 2010
Czyta: Artur Dziurman
Czas trwania: ~6 godz. 20 min. 52 s.


Agatha Christie należy do tych autorów, po których książki sięgam z przekonaniem, że nie rozczaruję się. A nawet jeśli trafiłaby się jakaś, w moim przekonaniu, gorsza, to i tak nie zmieni to mojego ogólnego odbioru twórczości autora.

"A.B.C." nie rozczarowała mnie w żadnym stopniu.
Tym razem pojawia się tajemniczy morderca, który w wysłanym do detektywa Poirot liście rzuca mu wyzwanie. Podaje datę morderstwa oraz nazwę miejscowości, w której się odbędzie. List zostaje podpisany jako A.B.C.
Policja początkowo nie bierze serio anonimu, uważając go za zwykłą prowokację. Jednak we wskazanym przez mordercę terminie, w miasteczku Andover ginie kobieta o nazwisku Asher.
Po kolejnym anonimowym liście, który otrzymuje Hercules Poirot, okazuje się, że morderca wybiera swoje ofiary posługując się porządkiem alfabetycznym, także miejscowości wybierane są w takim samym porządku. Przy każdej z ofiar zostaje odnaleziony alfabetyczny rozkład jazdy pociągów, bardziej znany jako A.B.C.
Zaczyna się wyścig z czasem i próby powstrzymania mordercy, który ma zamiar dojść jak najdalej. Pojawiają się nawet spekulacje do której litery zdoła mu się dotrzeć, zanim zostanie złapany.
Detektywowi pomaga jego przyjaciel, Hastings.Poirot uważa, że dzięki niemu zwraca większą uwagę na szczegóły, co bardzo pomaga mu w prowadzeniu śledztwa.
Rodziny ofiar organizują się, by wraz z małym Belgiem odnaleźć i oddać policji seryjnego mordercę.
Mimo, że policja trafia na ślad mężczyzny, przeciwko któremu świadczy coraz więcej dowodów, dla detektywa śledztwo nie kończy się. Czy podejrzany przez policję rzeczywiście okaże się poszukiwanym seryjnym mordercą? A może tym razem intuicja genialnego detektywa jednak go zawiedzie...?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz